جاناتان ولین مدیریت شرکت ولز فارگو را برعهده دارد که داراری بیش از 13000خود پرداز است، سومین شبکه بزرگ خودپرداز بانکی در ایالات متحده. ولین همچنین مسئولیت توسعه و پیاده سازی تجهیزات پرداختی فروشگاه، پروسه انجام آن، استخدام کارمند و مسئول مدیریت استراتژی های ریسک آن شرکت با 6000 شعبه را بر عهده دارد.

از زمانی که اولین دستگاه خودپرداز در سال 1967 (1346 ه.ش) نصب و راه اندازی شد تغییر زیادی در نحوه براشت پول ایجاد نشده است، پنجاه سال بعد، با سه میلیون خودپرداز در سرتاسر دنیا (بر طبق آمار اتحادیه خودپرداز)، به مشتریان خودپرداز تجربه بسیار متفاوت ارائه داده خواهد شد. ولز فارگو به زودی تبدیل به اولین بانک بزرگ ایالات متحده میشود که تمامی خود پرداز های خود را به قابلیت ورود به حساب بانکی بدونه نیاز به کارت بانکی و با استفاده از تکنولوژی موبایل کد یک بار مصرف ورود به حساب مجهز میکند. این به این معنی است که مشتریان میتوانند فقط با یک گوشی موبایل در تمامی 13000خودپرداز این شرکت به حساب خود دسترسی پیدا کنند. ما باور دایم که در پنجاه سال آینده کارت های بانکی متعلق به گذاشته خواهد شد.

چگونه ممکن است؟

برای استفاده از این سرویس مشتریان اول به برنامه این شرکت درگوشی های موبایل خود وآرد شده و بعد کارت مورد نظر خود را انتخاب کرده و کد ورود یک بار مصرف هشت رقمی خود را درخواست میدهند. کد بعد از سی دقیقه منقضی خواهد شد و برای استفاده باید دوباره یه کد جدیدی درخواست شود. مشتریان در خودپرداز ها به سادگی آن کد هشت رقمی را به همراه رمز وارد میکند تا به منوی اصلی برای انجام عملیات مورد نظر خود وارد شود.

قابلیت موبایل والت

به علاوه کد دسترسی به حساب یکبار مصرف، اواخر امسال مشتریان قادر خواهند بود عملیات خودپردازی خود در گوشی های موبایل با استفاده از تکنولوژی “تپ اند پی”(انتخاب کنید و پرداخت کنید) در خودپرداز های که از تکنولوژی ارتباتی (ان اف سی) پشتیبانی میکنند انجام دهند. وقتی که این ویژگی فعال شود، مشتری قادر خواهد بود با ورود به یکی از برنامه های نامداری موبایل والت و نزدیک کردن گوشی خود به ترمینال (ان اف سی) خودپرداز عملیات خود را شروع کنند، وقتی که خودپرداز آن را تایید کرد مشتری میتواند رمز خود را وآرد و عملیات مورد نظر خود را به پایان برساند. بیش از چهل درصد (بیش از 5000) از دستگاه های خودپرداز شرکت ولز فارگو از تکنولوژی ارتباطی (ان اف سی) پشتیبانی میکند.

ارائه گزینه ها به مشتریان

به عنوان اولین شرکت بزرگ بانکی که بانکداری اینترنتی را عرضه کرد، ولز فارگو همچنان با اولین خودپرداز بدونه نیاز به کارت در این صنعت پیشرو در نوآوری است. اما به جای نوآوری به خاطر نوآور بودن، ولز فارگو نوآوری را با قصد و اگاهانه برطبق ارزش برای مشتری اولویت بندی میکند. با هرکدام از نو آوری های خود، از بانکداری موبایل تا بیومتریک ها تا موبایل والت ها و همکاری با شرکت های نوپا، هدف ما در اختیار گذاشتن انتخاب و راحتی برای مشتریانمان است.اهمیت به کاربران و در کل مشتریان چیزی است که ما را از رقبایمان ممتاز میکند.

خودپرداز های بدونه کارت فقط تنها یکی از تعهداتمان برای حق انتخاب و راحتی است. مشریانی که در طرح آزمایشی ما شرکت کردند تجربه خود را درباره اینکه این تکنولوژی چطور به آنها زمانی که کارت های خود را فراموش کرده و یا در یک مسافرتی که پول کمی همراه داشتند کمک کرده است را به اشتراک گذاشته اند. بعضی از مشتریان راحتترند که از کارت بانکی استفاده کنند، بخاطر همین است که ما دوست داریم بیش از یک انتخاب برای گرفتن وجه در اختیار مشتریانمان بگذاریم. اما برای تقریبا 20 میلیون مشتری فعال ما، آمیختن گوشی های موبایل با شبکه های خودپرداز گویای تکامل طبیعی دسترسی به حساب ها است.