درآمد دستگاه خودپرداز چقدر است؟

روزانه میلیون‌ها نفر از دستگاههای خودپرداز استفاده می‌کنند بدون این که بدانند این دستگاهها چه فرصت عالی برای سرمایه‌گذاری و درآمدزایی است. نصب دستگا‌ههای خودپرداز در خارج از  بانک‌ها و مراکز مالی شناخته شده، مثل فروشگاههای بزرگ، پاساژها، قرض‌الحسنه‌ها، سوپرمارکت‌ها و خلاصه هرجایی که مردم نیاز به دریافت پول و انجام تراکنش داشته باشند می‌تواند منبع درآمد مطمئن و کم دردسر برای کسانی باشد که برای سرمایه اندوخته خود با فکر اقتصادی، دنبال فرصت‌های جدید پولسازی هستند.

آیا هر کسی می‌تواند دستگاه خودپرداز بخرد؟

دستگاههای خودپرداز به لحاظ مالکیت فیزیکی فقط در اختیار بانکها نیست و در واقع هر فرد حقیقی و حقوقی می‌تواند با خرید دستگاه خودپراز پس از نصب و اتصال به شبکه، بابت برداشت پول یا تراکنش انجام شده کارمزد دریافت کرده و درآمد داشته باشد. خرید یا فروش دستگاههای خودپرداز کاملا قانونی است و دستگاه خریداری شده به عنوان دارایی مشخص با قابلیت واگذاری مجدد تلقی می‌شود. یعنی مثل یک خودرو قابلیت خرید و فروش دارد و بهره‌بردای از آن طبق ضوابط و شرایط از پیش تعیین شده برای همه امکان‌پذیر است. فرایند خرید، نصب و پشتیبانی این دستگاهها به آسانی در هر نقطه از کشور قابل انجام است.

درآمدزایی دستگاه خودپرداز چگونه است؟

تا قبل از سال 1381 هر بانک به صورت مستقل فقط به مشتریان خود سرویس دهی می‌کرد، پس از اتصال بانک‌ها به شبکه شتاب این امکان بوجود آمد که بانکها صرف‌نظر از نوع بانک،  حساب یا شبعه به مشتریان عضو شبکه شتاب نیز خدمات ارائه کرده و در قبال آن کارمزد دریافت کنند. طبیعی است که در چنین مواردی بانک سرویس دهنده کارمزد دریافت کرده و بانک سرویس گیرنده کارمزد پرداخت می‌نماید. بخش قابل توجهی از این پرداخت و دریافت کارمزد از طریق یک بستر اراتباطی امن و پیچیده مثل شبکه شتاب انجام می‌شود. شبکه شتاب – برای مثال – از طریق ابزارهایی خود بانک یا دستگاه خودپرداز به مردم سرویس می‌دهد پس بخشی از این کارمز به خود دستگاه تعلق می‌گیرد. محل درآمد یک دستگاه خودپرداز شاید همان صد یا پانصد تومانی است که بابت انتقال وجه از مشتری کسر می‌شود. این مبلغ در مقیاس و تعدا بالا اینقدر قابل توجه هست که بانکها مشتاقانه از  نصب و راه‌اندازی دستگاه خودپرداز توسط بخش خصوصی استقبال می‌کنند.

چرا خرید دستگاه خودپرداز به صرفه است؟

قبل از پرداختن به علت واگذاری دستگاههای خودپرداز به این سوال باید پاسخ داد که آیا دستگاههای خودپرداز از نظر مالی توجیه اقتصادی دارد و خطرپذیری این سرمایه گذاری تا چه حد است؟ وقتی شما یک دستگاه خودپرداز خریداری می‌کنید در واقع مالک دارایی مشخص و قابل انتقال می‌شود. دستگاه خودپرداز قابل خرید وفروش و واگذاری است. محصولی است که یه صورت مستقل مثل خودرو در هر دوره‌ و سابقه فعالتی باشد قابل انتقال (خرید و فروش) است. روند استفاده از این دستگاهها هم اکنون از ساختمان‌های بزرگ و خیابان های اصلی به محلات، حومه شهر و حتا روستاها نیز رسیده است. هر جا ایران هر کس کارت بانکی داشته باشد نیاز به خودپرداز هست.

قمیت دستگاههای خودپرداز چقدر است؟

دستگاههای خودپرداز انواع مختلف دارد که طبعا قیمت‌های مختلفی نیز دارد از همین رو برای تعیین دقیق قمیت دستگاه خودپرداز باید با یک نماینده معتبر تماس بگیرید. ولی به طور متوسط قیمت یک دستگاه خودپراز نو بین 29 تا 50 میلیون تومان است.یک دستگاه به طور متوسط بین 2 تا 4 میلیون تومان ( بسته به محل نصب) هزینه تجهیزات جانبی، نصب و راه‌اندازی نیز دارد. در بخش‌های آتی مقالات آیریک به معرفی و جزئیات بیشتر در خصوص قیمت و شرایط واگذاری خواهیم پرداخت.

دستگاه خودپرداز را از کجا بخریم؟

خودپردازها دستگاههای پیچیده مکانیکی و الکترونیکی هستند که توسط شرکت‌های معدودی در دنیا ساخته و  ارائه می‌شوند. شناخت عملکرد و استاندارهای این دستگاهها فرایند کاملا تخصصی است. با توجه به توضیحاتی که ارائه دادیم این سوال پیش می‌آید که دستگاه خودپرداز را باید از کجا خریداری کرد؟ بهترین گزینه انتخاب یک نماینده یا شرکت معتبر واردکننده این نوع تجهیزات است. شرکت آیریک ای‌ تی ام آماده ارائه مشاوره ایگان جهت خرید، نصب و پشتیبانی انواع دستگاههای خودپرداز است.

نحوه محاسبه درآمد ماهانه دستگاه از خروج پول به شکل زیر می باشد:

مثال : در قسمت برداشت وجه مشتری روزانه به ازای خروج هر 10.000.000 ريال – 66.000 ريال کارمزد و به ازای 100.000.000 ريال – 660.000 ريال کارمزد (60% تراکنش مالی)به دارنده دستگاه تعلق می‌گیرد.

 .